Jeśli myśleliście, że granica głupoty lewicowych intelektualistów została już dawno przekroczona, to nie widzieliście jeszcze tego. Eric Sprankle stwierdził, że Jezus Chrystus został… poczęty w wyniku gwałtu! Nie dość, że świadczy to o totalnej głupocie tego profesora, to w dodatku jest świadectwem na jego nieznajomość Pisma Świętego.

Eric Sprankle to profesor seksuologii i psychologii Uniwersytetu Stanowego Minnesoty. Przy okazji jest działaczem walczącym o „prawa sex-workerek”, zwanych potocznie prostytutkami.

Na swoim Twitterze napisał mocno kontrowersyjny tekst, w którym zasugerował, że Jezus został poczęty w wyniku… gwałtu!

Ciąża (Maryi) Dziewicy jest w rzeczywistości zapłodnieniem nastolatki przez wszechwiedzące i wszechmocne bóstwo. Nie można w tym wypadku określić zgody, która uwzględniałaby taki scenariusz. Wesołych Świąt!

Oczywiście został całkowicie wyśmiany przez użytkowników Twittera, którzy postanowili mu przy okazji pokazać odpowiednie cytaty z Biblii, które świadczyłyby o tym, że jednak Maryja wyraziła zgodę na „seks” (konkretnie chodziło o Ewangelię św. Łukasza 1, 38 „Na to rzekła Maryja: «Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego». Wtedy odszedł od Niej anioł.”). Ale profesor pozostawał niewzruszony na te próby wyjaśnienia, brnąc dalej w swojej szaleńczej teorii.

„Biblijny Bóg regularnie karał za nieposłuszeństwo. Różnica władzy (bóstwo kontra śmiertelnik) i potencjalne użycie przemocy za odmowę wyklucza jej „zgodę”. Postawienie kogoś w takiej sytuacji jest najlepszym przykładem nieetycznego użycia władzy i najgorszym przykładem grubiańskiego „predatoryzmu” („sexual predator” jest określeniem na kogoś, kto używa siły i władzy do seksualnego wykorzystywania kobiet)”

Jestem ciekawy, gdzie jest granica zdrowego rozsądku i czy w ogóle zostanie osiągnięta? Czy może jednak protagoniści ruchu #metoo będą jeszcze bardziej pogrążać się w swojej intelektualnej impotencji, wynajdując coraz bardziej absurdalne przykłady rzekomego „wykorzystywania” kobiet. Czas pokaże.

Mężczyzna racjonalny

Czy jesteś wystarczająco pewny siebie, żeby jak prawdziwy mężczyzna przyjąć odtrącenie na klatę, uśmiechnąć się nonszalancko i wrócić po więcej?
Czy może uciekniesz, odcinając się od reszty świata za wygodnym buforem?
Przekonaj się!