Thomas Bower wygrał proces z siecią Brewdog. Sąd przychylił się do wniosku, że sprzedawanie piwa mężczyznom drożej jest dyskryminacją. Sieć Brewdog chciała w ten sposób zwrócić uwagę na problem niższych płac kobiet.

Thomas Bower, mieszkaniec Cardiff, udał się do baru sieci Brewdog i chciał zamówić piwo „Pink IPA”, które miało kosztować 4 funty. Jakież było jego zdziwienie, gdy barman odmówił mu sprzedaży piwa. W zamian zaproponował mu piwo Punk IPA w cenie 5 funtów.

Po tym, jak zaprotestowałem, zostałem zmuszony do zidentyfikowania się jako kobieta i dopiero wtedy mogłem dostać piwo za 4 funty. Poskarżyłem się firmie na ten temat. Powiedzieli, że to nie dyskryminacja, ponieważ różnica w cenie była częścią krajowej kampanii mającej na celu podniesienie świadomości na temat różnic w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn – powiedział 27-letni Software Engineer.

Po wielokrotnych skargach Bower postanowił udać się ze sprawą do sądu. Zażądał odszkodowania za dyskryminację płciową zgodnie z brytyjską ustawą o równości płci z 2010 roku.

Czułem się zmuszony kłamać na temat mojej płci, aby otrzymać produkt po niższej cenie. Musiałem powiedzieć barmanowi, że identyfikuje się jako kobieta i dopiero wtedy barman podał mi napój w cenie 4 funtów – napisał Thomas Bower w piśmie procesowym.

Sąd przyznał mu rację i przyznał mu odszkodowanie w wysokości 1000 funtów. Bower przyznał całą kwotę na dwie organizacje – jedna zajmuje się pomaganiem kobietom w negocjacjach z pracodawcami, druga zaś przeciwdziała samobójstwom wśród mężczyzn. 

Thomas Bower przyznał, że choć nie neguje istnienia gender wage gap, to uważa, że każdy powinien mieć równe szanse i równe prawa. Brewdog na razie nie udzielił komentarza w tej sprawie.

źródło: walesonline.co.uk 

Mężczyzna racjonalny

Czy jesteś wystarczająco pewny siebie, żeby jak prawdziwy mężczyzna przyjąć odtrącenie na klatę, uśmiechnąć się nonszalancko i wrócić po więcej?
Czy może uciekniesz, odcinając się od reszty świata za wygodnym buforem?
Przekonaj się!