Feministki grzmią z powodu propozycji Dariusza Lasockiego, radnego PiS z Warszawy, aby powołać pełnomocnika ds. mężczyzn. Odwróćmy może role i zobaczmy, jak wyglądałyby podobne jęki, gdyby chodziło o powołanie pełnomocnika ds. kobiet. 

To nie jest żaden whataboutism, gdyż już wcześniej powołany został urząd pełnomocnika ds. kobiet, a piastuje go Katarzyna Wilkołaska-Żuromska. Nie pamiętam, żeby ktokolwiek z prawej strony miał problem z tego typu urzędem, mimo że wystarczyłoby powołać pełnomocnika ds. równouprawnienia i nie byłoby żadnego problemu. A tak są kontrowersje, a oliwy do ognia dolał Dariusz Lasocki, który zaproponował analogiczne stanowisko, które zajmowałoby się problemami mężczyzn.

Ból zadniej części feministek i niektórych polityków, z powodu tej propozycji, był przeogromny. W zasadzie nie padł ani jeden sensowny, krytyczny argument. Za to mnóstwo było płaczu, jęków, drwiącego śmiechu. Skoro temat jest tak zabawny, to może przedstawmy te drwiny w odwrotny sposób. Oto mały, zmyślony artykuł na temat powołania pełnomocnika ds. kobiet.

————————————————————————————————————————————————————————————–

Absurdalna propozycja radnej! Żąda powołania pełnomocnika ds. kobiet! Padły kuriozalne argumenty!

Radna partii X żąda, aby Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy powołała stanowisko pełnomocnika ds. kobiet! Swoją propozycję argumentuje faktem, że kobiety choć są w większości… to są w mniejszości! 

Dlaczego uważam, że należy powołać stanowisko pełnomocnika ds. kobiet? Uważam, że kobiety choć stanowią większość mieszkańców Warszawy, to powinny być traktowane jak mniejszość. A o mniejszości trzeba dbać! – twierdzi radny

Apeluję o to do prezydentki, jak kobieta do kobiety . Matki, żony, pracownice i pracodawczynie też podlegają presji, mogą być ofiarami mobbingu w pracy. Poza tym Warszawa ma 21 pełnomocników. Prezydent powołała ostatnio pełnomocnika ds. mężczyzn– dodała radna w rozmowie z „Wyborczą”.

Raczej radna nie ma co liczyć na spełnienie jej postulatu. Do sprawy odniosła się rzeczniczka prasowa miasta.

Średni żart, mimo że dziś nie prima aprilis. Trudno to poważnie potraktować. Radna wystawiła sobie intelektualne świadectwo, niech ocenią to wyborcy – powiedziała „Wyborczej” 

W podobne tony uderza radny Śniegocki na Twitterze.

Po takim argumencie Pani Prezydent z pewnością przychyli się do pomysłu radnej. Wtedy już wkrótce rozpoczęłaby się walka z wieloma nierównościami, z jakimi na co dzień mierzą się kobiety. Pełnomocnik ds. kobiet wsparłby na przykład niedofinansowany Fundusz Alimentacyjny, zaczął ścigać alienatorów i rozpoczął walkę z przemocą psychiczną, która w dużo większym stopniu spotyka kobiety niż mężczyzn.

Już wiadomo, że na pewno zająłby się też tym, by ułatwić kobietom dostęp do opieki nad dzieckiem, która powinna być dostępniejsza nie tylko jako opieka naprzemienna, ale jako powierzenie kobietom pełnych praw do wychowania dziecka.

Pełnomocnik zorganizuje też dla kobiet serię szkoleń, które pozwolą im na zawsze odzyskać godność w oczach działaczy na rzecz praw mężczyzn.

————————————————————————————————————————————————————————————–

Cały artykuł został zmyślony, ale został oparty na artykułach na portalu NaTemat.pl oraz Aszdziennik 

I co? Miło wam teraz, feministki?

Mężczyzna racjonalny

Czy jesteś wystarczająco pewny siebie, żeby jak prawdziwy mężczyzna przyjąć odtrącenie na klatę, uśmiechnąć się nonszalancko i wrócić po więcej?
Czy może uciekniesz, odcinając się od reszty świata za wygodnym buforem?
Przekonaj się!