Kontrowersyjnie, z pazurem, ale trafiające w samo sedno! Książka „Mężczyzna Racjonalny” to unikatowy poradnik, dzięki któremu wasze relacje z kobietami ulegną zmianie, a wy sami staniecie się w ich oczach lepszymi mężczyznami.

Długo zbierałem się, żeby przeczytać tę książkę. Gdy dostałem ją do ręki, pierwsze, co rzuciło mi się w oczy, to okładka. Muszę powiedzieć, że grafik miał wiele polotu i fantazji, by zrobić to niewątpliwie cieszące oko dzieło. Sama książka jest dobrze wydana, a wzrok nie męczy się podczas czytania.

Jednak nie walory zewnętrzne, lecz treść książki jest najbardziej interesująca. Warto na początek dodać, że lektura ta jest jak kop w jaja. Niemal dosłownie! Wszystko to, czego do tej pory uczono Was o kobietach, należy zostawić za sobą lub chociaż na chwilę zapomnieć, zanurzając się w lekturę tego dzieła. Nie tylko język, ale i forma może odstręczać co niektórych panów, którzy do tej pory żyli w przeświadczeniu o doskonałości kobiet. Jednak, podchodząc do tekstu z jasnym umysłem, możemy nauczyć się wiele na temat niektórych toksycznych zachowań płci przeciwnej.

Po co właściwie autor napisał tę książkę? 

Zacznijmy od tego, kim jest autor. Rollo Tomassi to bardzo znany bloger amerykański, który od lat prowadził stronę na temat relacji damsko-męskich. Stał się on tak popularny, że sami jego fani prosili go o to, by w końcu napisał książkę na ten temat. Zrobił to w 2013 roku. Lektura ta stała się bestsellerem wśród „manosfery”, a jego czytelnicy byli całkowicie zachwyceni.

Celem książki jest przede wszystkim motywacja czytelników do działania i zmiany swojego dotychczasowego życia. Rollo Tomassi nie bawi się w czułe słówka, poprawność polityczną czy przyjemne kłamstewka. Brutalnie obnaża prawdę o kobietach i o nas samych po to, abyśmy stali się lepszymi mężczyznami. Racjonalnymi mężczyznami.

O czym jest książka? 

W dużym skrócie dzieło to jest przewodnikiem po relacjach mężczyzn z kobietami. Rollo Tomassi dokładnie opisuje różnego rodzaje zachowania kobiet oraz sposoby na to, jak sobie z nimi radzić. Autor tłumaczy nam, czym są „shit testy”, kim są „typowi goście” i czym jest hipergamia. Być może część słów będzie dla Was obca, gdyż wywodzą się z języka amerykańskich „redpillersów”, lecz w sukurs idą nam autorzy polskiego wydania, którzy zawarli na końcu książki glosariusz, w którym tłumaczą co bardziej skomplikowane terminy. Dzięki temu lektura tekstu jest zdecydowanie przyjemniejsza i przede wszystkim bardziej zrozumiała.

Brzydka prawda na temat związków, zachowań kobiet i relacji damsko-męskich jest owocem lat poszukiwań i badań autora na podstawie założeń psychologii behawioralnej. Ni mniej, ni więcej polega to na obserwacji i analizie zachowań mężczyzn i kobiet. Tomassi udowadnia, że wiele zachowań obojga płci wywodzi się z połączenia biologicznych czynników i wzorców kulturowych, utrwalanych przez lata. Podkreśla istnienie różnego rodzaju gier, które stosują kobiety, by usidlić mężczyznę i aby robił to, co chcą, oraz wytyka błędy, jakie popełniają mężczyźni w kontaktach z kobietami. Mężczyzna racjonalny ma być przede wszystkim wolny od tego typu zagrań i samemu dyktować warunki. Nie ma robić tego, bo nienawidzi kobiet. Ma to robić, bo kocha kobiety i chce, by kobiety kochały jego. Po lekturze książki czytałem kilka ciekawych opinii na jej temat. Jedna z nich, na portalu Amazon, zrobiła na mnie wrażenie:

Zostałem wychowany w niekorzystny sposób. Ta książka otworzyła mi oczy. Musiałem spróbować wdrożyć ją w życie. Teraz czuje się znacznie lepiej, lektura okazała się prawdziwym zbawieniem dla mojego małżeństwa. Najlepsze jest to, że nie mówiłem żonie, by zachowywała się inaczej. Nie próbowałem jej czegoś narzucić, nawet nie poprawiliśmy komunikacji. Nie spędzaliśmy więcej czasu razem, nie musiałem wykonywać większej ilości obowiązków domowych, nie kupowałem jej prezentów. Po prostu zrozumiałem, jak być wobec niej mężczyzną.

John D.

I myślę, że właśnie po to ta książka została stworzona – żeby mężczyźni w końcu zaczęli być mężczyznami. Tymi mężczyznami, których kobiety kochają – dominującymi, twardymi, wiedzącymi, czego chcą. Mężczyzna racjonalny nie tylko uszczęśliwia siebie – uszczęśliwia również kobiety w swoim otoczeniu, które pragną w końcu poznać takiego faceta, który obejmie je swoim silnym ramieniem i sprawi, że poczują się bezpieczne.

Gdzie mogę kupić książkę?

Polskie wydanie książki można kupić na stronie Sklepu Czerwonej Pigułki. Cena za wydanie papierowe to 69,90 zł, zaś za wydanie w formie e-booka to 59,90 zł. Niektórym kwota może wydawać się wysoka, ale jest to kawał solidnej roboty i zastrzyk wiedzy, poza tym zachęcam do skorzystania z promocji. Na moim zdjęciu w tle na fanpage’u widnieje kod promocyjny. Dzięki niemu możecie zyskać specjalną zniżkę dla fanów Męskiego Głosu. Dodatkowo wspomnę, że jest to świetny pomysł na prezent (od razu estetycznie zapakowany w czarną bibułę) dla najbliższych – przede wszystkim mężczyzn, ale również i kobiet.

Mężczyzna racjonalny

Czy jesteś wystarczająco pewny siebie, żeby jak prawdziwy mężczyzna przyjąć odtrącenie na klatę, uśmiechnąć się nonszalancko i wrócić po więcej?
Czy może uciekniesz, odcinając się od reszty świata za wygodnym buforem?
Przekonaj się!