Admirał Lord West skrytykował nazywanie łodzi „neutralnie płciowo”. Wedle tradycji brytyjskiej marynarki łodzie otrzymują żeńskie imiona. „Świat oszalał” – twierdzi Admirał. 

Wszystko zaczęło się od tego, że grupa wandali zniszczyła nazwę na tablicy informacyjnej jednej z łodzi w Szkockim Muzeum Morskim w Irvine. Władze muzeum postanowiły więc zmienić nazwę statku na bardziej „neutralną płciowo”. Rzecznik muzeum stwierdził, że taka zmiana jest „zgodna z duchem zmian w społeczeństwie”.

Jeden z emerytowanych, brytyjskich oficerów marynarki dosadnie skrytykował pomysł. Uważa, że poprawność polityczna w dzisiejszym świecie zaszła zdecydowanie za daleko. Jest dumny z historycznej tradycji nazywania łodzi żeńskim imieniem.

Okręty są postrzegane prawie jak matka. Chronią nas przed niebezpieczeństwami morza i przemocą ze strony wroga. Zmiana tego z powodu trywialnej mody jest po prostu absolutnie głupia. Myślę, że świat oszalał. – powiedział Admirał West w programie „Today”.

Myślę, że musimy być ostrożni w pozwalaniu małym grupom nacisku na dokonywanie zmian. Nie ma nic złego w tym, że pewne zwyczaje są trochę przestarzałe – niektóre wiekowe rzeczy istnieją z bardzo dobrych powodów i jestem z tego bardzo dumny. – dodaje.

źródło: BBC

Mężczyzna racjonalny

Czy jesteś wystarczająco pewny siebie, żeby jak prawdziwy mężczyzna przyjąć odtrącenie na klatę, uśmiechnąć się nonszalancko i wrócić po więcej?
Czy może uciekniesz, odcinając się od reszty świata za wygodnym buforem?
Przekonaj się!