Rama Reddy został aresztowany po tym, jak pewna kobieta oskarżyła go o gwałt. Zrobiła to tylko dlatego, że ten odmówił jej ślubu po jednej randce. Jest to efekt kontrowersyjnego prawa obowiązującego w Indiach. 

Całą sprawę opisał indyjski Bangalore Mirror. 29-letni Rama Reddy postanowił poszukać partnerki na Tinderze. Aplikacja połączyła go z niejaką Meerą (imię bohaterki zostało zmienione). Oboje pisali ze sobą około miesiąc, aż w końcu zdecydowali się spotkać. Randka skończyła się w łóżku. Jednak Rama Reddy nie chciał się wiązać. Co innego Meera, która chciała, by został jej mężem. Odmówił. 

Wówczas to Meera postanowiła się zemścić. Zgodnie z nowym prawem obowiązującym w Indiach zgłosiła sprawę na policję. Powiedziała, że Rama Reddy ją zgwałcił. Służby zareagował natychmiastowo i aresztowały Ramę. Obecnie mężczyzna przebywa w areszcie.

Jak twierdzi Meera mężczyzna udawał uczucie do niej, żeby się z nią przespać, dlatego poczuła się „wykorzystana i zgwałcona”.

Nasz związek trwał zaledwie miesiąc. Kiedy rozmawiałam z nim na Tinderze, oskarżony udawał, że jest miły i przyzwoity, ale chciał po prostu mieć ze mną fizyczny kontakt, nie przejawiał do mnie żadnych uczuć – powiedziała Meera w wywiadzie dla Bangalore Mirror. – Po seksie w jego mieszkaniu twierdził, że zmusiłam go do tego [by mi obiecał małżeństwo]. Ale to on zmusił mnie do seksu. 

Kiedy zaproponowałam małżeństwo, on po prostu odrzucił moją propozycję, mówiąc, że nie jest gotowy na związek, a także powiedział mi, że nie spotkam go już więcej w przyszłości. – dodała.

Meera stwierdziła, że w tej sytuacji ​​„nie ma innego wyjścia, jak złożyć doniesienie o popełnieniu przestępstwa na policji”, oświadczając, że kobiety „nie powinny być wykorzystywane jako źródło fizycznej przyjemności”.

W 2019 roku Sąd Najwyższy w Indiach orzekł, że nawet seks za obopólną zgodą może być gwałtem, jeśli mężczyzna wcześniej obiecywał ślub. Kontrowersyjne prawo zaczęło być wykorzystywane przez kobiety w niecny sposób. W zeszłym roku był przypadek mężczyzny, którego dziewczyna oskarżyła o gwałt, mimo że od ponad roku uprawiali seks za jej i jego zgodą.

Wg. danych BBC w Indiach tego typu przestępstw było ponad 10 tysięcy w 2016 roku. W 2017 roku było ich ok. 7000.

źródło: The Sun/pluralist.com

Mężczyzna racjonalny

Czy jesteś wystarczająco pewny siebie, żeby jak prawdziwy mężczyzna przyjąć odtrącenie na klatę, uśmiechnąć się nonszalancko i wrócić po więcej?
Czy może uciekniesz, odcinając się od reszty świata za wygodnym buforem?
Przekonaj się!