25-letni Dominik Bayer postanowił walczyć z seksistowskimi miejscami parkingowymi „tylko dla kobiet”. Pozwał urząd miasta w Eichstätt (Bawaria) za dyskryminację płci. 

Dominik Bayer, na co dzień mieszkający w landzie Nadrenia Północna – Westfalia, podczas wycieczki w Bawarii zauważył parkingi „tylko dla kobiet” (z niemieckiego „nur fur Frauen”). Takie rozwiązanie uznał za seksistowskie.

Uznał, że pozywając urząd za seksizm kieruje się walką o równość kobiet i mężczyzn. Jak zaznaczył w rozmowie z „Der Spigel” specjalne parkingi dla kobiet są dyskryminujące nie tylko dla mężczyzn, ale też dla kobiet, ponieważ sugerują, że są słabsze i gorsze.

Urząd miasta Eichstätt zaznacza, że miejsca „tylko dla kobiet” powstały po tym, jak w 2016 doszło do przypadku gwałtu. Parking, o którym mówił Bayer, mieści się koło domu seniora. Pracujące tam kobiety były ponoć wielokrotnie molestowane przez nieznanych napastników. Do Dominika Bayera ten argument nie przemawia, ponieważ jak zauważa mężczyźni też mogą paść ofiarą przestępstwa seksualnego.

Przedstawiciele ratusza podkreślają, że „parking dla kobiet” jest tylko sugestią i mężczyźni nie będą karani za parkowanie na nim. Jednak Bayer stwierdził co innego, dlatego postanowił pójść z tym do sądu. Sąd przyznał mu rację i nakazał umieszczenie tablicy informacyjnej, że parking jest dla wszystkich, nie tylko dla kobiet.

Oprócz Niemiec takie parkingi „tylko dla kobiet” funkcjonują w Austrii, Chinach, Korei Południowej i Indonezji.

źródło: thelocal.de

Mężczyzna racjonalny

Czy jesteś wystarczająco pewny siebie, żeby jak prawdziwy mężczyzna przyjąć odtrącenie na klatę, uśmiechnąć się nonszalancko i wrócić po więcej?
Czy może uciekniesz, odcinając się od reszty świata za wygodnym buforem?
Przekonaj się!