Czasem nawet twarde dowody to za mało. 14-latka oskarżyła o molestowanie seksualne swojego dziadka. Później przyznała, że zrobiła to, by zwrócić na siebie uwagę. Sąd jednak nie uniewinnił 68-letniego mężczyzny. 

Sytuacja miała miejsce w Wielkiej Brytanii. 68-letni mężczyzna został skazany na 12 lat więzienia. Po trzech latach dziewczyna przyznała się, że całą historię na temat molestowania zmyśliła. Jak sama twierdzi, zrobiła to, żeby zwrócić na siebie uwagę bliskich. Postanowiła przyznać się, gdy dziadek został skazany na karę bezwzględnego więzienia.

Jednak sędziowie uznali, że wiedzą lepiej od nastolatki, jaki był przebieg zdarzeń. Sąd apelacyjny we wschodnim Londynie uznał, że pierwotne zeznania nastolatki są bardziej wiarygodne, a zdanie zmieniła ze względu na swoją „kruchą i zagubioną” nastoletnią psychikę. 

W pierwotnych zeznaniach nastolatka powiedziała, że zdała sobie sprawę, że jest molestowana po lekcjach edukacji seksualnej w szkole, które zaczęła w wieku 8 lat. Gdy miała 14 lat, zdecydowała się zeznać kuratorowi i policji. W całą aferę wmieszała również własną matkę. Wszyscy zeznawali w sądzie przeciwko dziadkowi, który rzekomo miał ją molestować, gdy miała 3-9 lat. W lutym 2018 roku został skazany na 12 lat więzienia.

Dziewczyna wkrótce potem wydała oświadczenie, które przedstawiła w sądzie, w którym oficjalnie wycofuje się ze wszystkich zarzutów. Jak napisała w piśmie, całą historię zmyśliła i nie zdawała sobie sprawy z konsekwencji swojego oskarżenia. Zrobiła to ze względu na to, że dziadek miał źle traktować jej mamę. Jednak, jak napisała w oświadczeniu, szczerze żałuje tego, co zrobiła.

„Po tym, jak mój dziadek poszedł do więzienia, wiedziałam, że muszę postąpić właściwie i powiedzieć prawdę. Składam to oświadczenie, ponieważ tak należy postąpić i powiedzieć prawdę. Naprawdę przepraszam za to, co zrobiłam.”

Matka dziewczyny poparła jej oświadczenie o wycofaniu się z zarzutów. Mimo to sąd stwierdził, iż „nie ma odpowiedniej podstawy do odrzucenia oryginalnych dowodów małoletniej” i podważył on wiarygodność oświadczenia o wycofaniu się z zarzutów. 

Dane osobowe nie zostały podane w oryginalnym tekście, ze względu na obostrzenia prawne.

źródło: Daily Mail/Telegraph

Mężczyzna racjonalny

Czy jesteś wystarczająco pewny siebie, żeby jak prawdziwy mężczyzna przyjąć odtrącenie na klatę, uśmiechnąć się nonszalancko i wrócić po więcej?
Czy może uciekniesz, odcinając się od reszty świata za wygodnym buforem?
Przekonaj się!