Feministyczne absurdy sięgają nawet Pakistanu. Kashmala Tariq, tamtejszy rzecznik do spraw molestowania w pracy, stwierdziła, że formą molestowania może być… wysyłanie wiadomości tekstowych do kobiet o treści „dzień dobry”. 

Podczas przemówienia z okazji Dnia Kobiet w Izbie Przemysłowo-Handlowej w Rawalpindi, Kashmala Tariq postanowiła pouczać mężczyzn na temat tego, czym jest molestowanie seksualne.

Otrzymałam skargi na temat tego, że pracownicy dopuszczają się molestowania seksualnego w stosunku do kobiet – powiedziała Tariq.

Jak zaznaczyła, molestowanie seksualne nie ogranicza się jedynie do seksu, ale może mieć dowolną formę.

Jeśli kogoś nieustannie nagabujemy, żeby się z nami umówił na randkę, to również jest forma molestowania – stwierdziła rzeczniczka. Jak dodała później, taką formą molestowania może być też wysyłanie wiadomości tekstowych o treści „dzień dobry”.

Później, gdy media podchwyciły temat, sprostowała swoje słowa z konferencji. Zapytana przez dziennikarzy Geo News odpowiedziała, że nie taki był kontekst jej wypowiedzi. 

Nie chodziło o jakąś zwykłą wiadomość „dzień dobry”, ale o to, co ludzie wysyłają do osoby, której nie znają na co dzień i wciąż je dręczą, nawet jeśli im się to nie podoba.

Cóż, jednak mleko rozlało się, a słów raz wypowiedzianych się nie cofnie. Ale pani Tariq nie musi się martwić, że palnęła głupotę. W Polsce co prawda „dzień dobry” nie jest molestowaniem, ale mową nienawiści już tak, o czym przekonuje kabaret Czesuaf.

źródło: Geo News

Mężczyzna racjonalny

Czy jesteś wystarczająco pewny siebie, żeby jak prawdziwy mężczyzna przyjąć odtrącenie na klatę, uśmiechnąć się nonszalancko i wrócić po więcej?
Czy może uciekniesz, odcinając się od reszty świata za wygodnym buforem?
Przekonaj się!