Evie Amati zaatakował mężczyznę oraz kobietę przy pomocą siekiery na jednej ze stacji paliwowych w Sydney. Powodem tej próby morderstwa było odrzucenie zalotów na randce przez zupełnie inną osobę. Amati został skazany jedynie na 9 lat więzienia. 

W sierpniu 2017 roku Evie Amati wkroczył na stację benzynową sieci 7-Eleven. Tam zaatakował Benjamina Rimmera oraz stojącą obok kobietę za pomocą siekiery, a następnie uciekł. Całe zdarzenie zostało nagrane na kamerze monitoringu. Film z nagraniem wyciekł do sieci (UWAGA! Drastyczne sceny!).

Według ustaleń śledczych 26-letni Amati podczas dokonywania zbrodni był pod wpływem silnych substancji psychoaktywnych. Powodem zbrodni było odrzucenie jego zalotów przez zupełnie inną osobę, Mickilę Jahnsen. Oboje poznali się dzięki aplikacji Tinder.

Mickila Jahnsen, z którą Amati spotkał się chwilę przed zbrodnią, mówiła, że po odrzuceniu jego względów był wściekły. Zachowywał się psychopatycznie, prawdopodobnie był pod wpływem ekstazy. Potem wysłał do niej wiadomość, że „Pewnego dnia zginie wielu ludzi i to będzie twoja wina” oraz „Większość ludzi zasługuje by umrzeć, nienawidzę ich”. 

Benjamin Rimmer mówił, że był w szoku. Amati wyraźnie chciał go zamordować. Trafił go w głowę, jednak Rimmer twierdzi, że gdyby się odwrócił i został trafiony w szyję, prawdopodobnie już by nie żył. Ucierpiała również stojąca obok niego kobieta, jednak w mniejszym stopniu, gdyż została trafiona w plecy.

W zeszły piątek sąd wydał wyrok w tej sprawie. Za usiłowanie morderstwa sąd skazał Amatiego jedynie na 9 lat więzienia z możliwością przedterminowego wyjścia po 4,5 latach. Rodzina Rimmera uważa, że wyrok jest skandalicznie niski.

źródło: Daily Mail

Mężczyzna racjonalny

Czy jesteś wystarczająco pewny siebie, żeby jak prawdziwy mężczyzna przyjąć odtrącenie na klatę, uśmiechnąć się nonszalancko i wrócić po więcej?
Czy może uciekniesz, odcinając się od reszty świata za wygodnym buforem?
Przekonaj się!