Najnowsze badania psychologów z USA dowodzą, że 43 % młodych mężczyzn mogło paść ofiarą zmuszenia do stosunku seksualnego. W 95 % przypadków zostali oni zmuszeni przez kobiety. 

Bryana H. French opublikowała w sierpniu bieżącego roku artykuł w naukowym piśmie Psychology of Men and Masculinity badanie, którego wnioski mogą być zaskoczeniem dla ludzi, którzy żyją w przekonaniu o tym, że „przemoc ma płeć”. Wynika z niego, że prawie połowa młodych mężczyzn została w jakiś sposób zmuszona do stosunku seksualnego. 

Według badań naukowców z Uniwersytetu Missouri 43% młodych mężczyzn w wieku licealnym i studenckim zostało w jakiś sposób zmuszonych do seksu. W 95% przypadków osobą, która wymusiła stosunek seksualny, była kobieta. 

Definicja wymuszenia w tym wypadku obejmuje szerokie spektrum. W 18% było to fizyczne wymuszenie seksu. W 31% mężczyźni zostali zmuszeni w werbalny sposób, a w 26% zostali sprowokowani seksualnie.

French ma nadzieje, że nowe badania pomogą w końcu bardziej otwarcie mówić o problemie gwałtów na mężczyznach i rzucą nowe światło na postrzeganie mężczyzn nie tylko jako oprawców, ale też jako ofiary przemocy seksualnej.

Temat ten jest mało dyskutowany. – twierdzi dr Barbara Greenberg – Rażąco zaniedbaliśmy kwestię rozmowy na temat seksu z nastoletnimi chłopcami, ponieważ społeczeństwo zakłada, że młodzi dorośli mężczyźni mają obsesję na punkcie seksu. Jednak mężczyźni i nastoletni chłopcy również mają delikatne uczucia i często zaniedbujemy je, jeśli chodzi o sferę seksualności.

Najbardziej rzucającą się w oczy statystyką dotyczącą przemocy seksualnej wobec mężczyzn jest to, że 95% oprawców stanowiły kobiety, co przeczy temu, co twierdziły do tej pory feministki, że w przypadku zgwałconych mężczyzn sprawcami są również mężczyźni. Bryana H. French nie ma wątpliwości, że ten wynik jest dowodem na to, że kampanie na temat zgody na seks powinny być skierowane do obu płci. 

Podobnie uważa dr Greenberg, która potwierdza, że role zaczęły się odwracać.

Naprawdę uważam, że dziewczyny są bardziej agresywne seksualnie obecnie niż jeszcze dziesięć lat temu. Nie odnotowałam jednak tego samego trendu u chłopców. Myślę, że to kwestia kultury łatwego seksu, w której istnieje pozwolenie na fizyczny kontakt bez emocjonalnego zaangażowania. Zawsze oczekiwano, że to chłopcy będą inicjatorami seksualnymi, a teraz to dziewczynki inicjują seks. – twierdzi doktor.

Pytanie, co się teraz zmieni, jeśli chodzi narrację feministek? Czy rzeczywiście uwzględnią kwestię gwałconych mężczyzn w swoich kampaniach na temat zgody? Czy Amnesty International również zrobi kampanię na ten temat? Oczekiwałbym z ich strony jakiejś reakcji. 

źródło: Daily Beast

Mężczyzna racjonalny

Czy jesteś wystarczająco pewny siebie, żeby jak prawdziwy mężczyzna przyjąć odtrącenie na klatę, uśmiechnąć się nonszalancko i wrócić po więcej?
Czy może uciekniesz, odcinając się od reszty świata za wygodnym buforem?
Przekonaj się!