Tysiące oskarżeń, żadnego skazania! Takie są skutki akcji #metoo. Sąd federalny w Kalifornii odrzucił pozew aktorki Ashley Judd przeciwko Harleyowi Weinsteinowi w sprawie molestowania seksualnego. 

Sąd już drugi raz odrzucił oskarżenia wobec producenta. Wcześniej sędzia stwierdził, że Weinsteina i Judd nie łączył taki rodzaj więzi zawodowej, który pozwalałby je stawiać zgodnie z prawem Kalifornii. Jednak w ubiegłym roku prawo się zmieniło. Sąd ponownie rozpatrzył sprawę, lecz ponieważ uznał, że prawo nie może działać wstecz, odrzucił pozew po raz drugi.

Jednocześnie sędzia federalny, który badał sprawę, stwierdził jednocześnie, że Judd może nadal sądzić się z Weinsteinem o zniesławienie jakiego miał się dopuścić wobec niej.

Ashley Judd oskarżyła Weinsteina o molestowanie po tym, jak ten nie dał jej angażu do jednego z filmów z trylogii „Władca Pierścieni”. We wrześniu 2017 roku oskarżyła Weinsteina o to, że w pod koniec 1996 roku lub na początku 1997 zaprosił ją do pokoju hotelowego. Tam miał składać jej seksualne propozycje m.in. prosił o masaż lub o to, by oglądała go jak się kąpie pod prysznicem. 

Już po tym zdarzeniu Peter Jackson miał zaangażować Ashley Judd oraz Mirę Sorvino w swojej adaptacji powieści Tolkiena. Jednak Weinstein, będący producentem wykonawczym filmu, przekonał Jacksona, żeby nie angażował aktorek, ponieważ „koszmarnie się z nimi pracuje i należy ich unikać za wszelką cenę”. W związku z tymi słowami Weinsteina wciąż czeka proces o zniesławienie. 

Weinstein został aresztowany w maju, w Nowym Jorku. Odpowie przed sądem za gwałt, napaść seksualną i niewłaściwe zachowania seksualne. 7 marca producent ma stawić się przed sądem na przesłuchanie przedprocesowe.

źródło: Rzeczpospolita/ NBC News

Mężczyzna racjonalny

Czy jesteś wystarczająco pewny siebie, żeby jak prawdziwy mężczyzna przyjąć odtrącenie na klatę, uśmiechnąć się nonszalancko i wrócić po więcej?
Czy może uciekniesz, odcinając się od reszty świata za wygodnym buforem?
Przekonaj się!