Żelazna zasada VI:
Kobiety, co do zasady, są niezdolne do pokochania mężczyzny w taki sposób, w jaki oczekują tego panowie – Rollo Tomassi

Oportunizm

Mężczyźni wierzą, że miłość jest swoistą sztuką dla sztuki. Kobiety kochają oportunistycznie. Jest to zdanie wyjęte żywcem z bloga Xpat Rantings. Zawiera ono bardzo zwięzłą, lecz wnikliwą myśl.

Mam bardzo, ale to bardzo dużą nadzieję, że mit przedstawiający dziewczyny jako rozpaczliwe romantyczki zostanie wykorzeniony, i to jak najszybciej. Każdy musi zdać sobie sprawę, że to mężczyźni są tak naprawdę romantykami, którzy udają realistów, a kobiety dokładnie na odwrót.

Ta myśl wydała mi się szczególnie prowokująca – mężczyźni są romantykami zmuszonymi do bycia realistami, podczas gdy kobiety stąpają twardo po ziemi, posługując się romantyzmem, żeby zaspokoić swój imperatyw, czyli hipergamię. Jest to łyżka dziegciu podana przez brutalną rzeczywistość, która ładnie łączy się z moją szóstą Żelazną zasadą.

Kobiety nie są w stanie

Kobiety nie są w stanie pokochać mężczyzny w taki sposób, w jaki oczekuje tego facet. Pomimo swej prostoty, to zdanie mówi bardzo wiele na temat współczesnych facetów. Daje wyraz niezwykle przekonującemu nihilizmowi, któremu mężczyźni muszą stawić czoło albo odrzucić go i pogrążyć się w szaleństwie nieprzytomnego rozczarowania przez resztę swoich dni.

Kobiety nie są zdolne do pokochania w taki sposób, w jaki facetowi wydaje się, że powinny potrafić. Dokładnie z tego samego względu płeć piękna nie jest w stanie docenić wyrzeczeń podejmowanych przez mężczyzn, przekształcając je niejako się w wymagania, w celu lepszego ich dostosowania do żeńskiego imperatywu. Kobieta nie jest w stanie urzeczywistnić miłości, której chciałby doświadczyć osobnik płci męskiej. W momencie, w którym facet próbuje nakreślić swojej partnerce ideał miłości, obraz ten staje się postawionym wymogiem.

Wygodnie byłoby otworzyć się, zakopać topór wojenny i spojrzeć ufnie w oczy swojej dziewczyny, ale byłoby to niczym spozieranie w otchłań

Nasze dziewczyny, żony, córki i nawet matki – wszystkie są niezdolne do urzeczywistnienia ideału miłości. Wygodnie byłoby otworzyć się, zakopać topór wojenny i spojrzeć ufnie w oczy swojej dziewczyny, ale byłoby to niczym spozieranie w otchłań, ponieważ kobieta nie jest w stanie pokochać cię w takich okolicznościach. Dla wypranego z własnych myśli samca beta ten aspekt przebudzenia jest bardzo trudny do przełknięcia. Nawet w obliczu dysonansu poznawczego pomiędzy wymaganiami kobiety a swym życiem seksualnym, głupiec będzie ciągle trzymał się disnejowskiego ideału. Bardzo ważne jest zrozumienie, że taki archetyp miłości jest artefaktem pochodzącym z wczesnych okresów feminizacji. Dużo rozsądniej jest zaakceptować fakty takimi, jakimi są i żyć w realnej, a nie podstawionej rzeczywistości.

Droga mężczyzny

Jeżeli dziewczyna jest obok, to jest obok, jeśli nie, to trudno. To takie proste. Kobieta nie jest niezdolna do miłości na własny sposób – jest natomiast niezdolna do miłości zgodnie z twoim, męskim ideałem. Nie chodzi również o to, że dziewczyna nie jest w stanie nawiązać silnej więzi emocjonalnej. Chodzi o to, że nigdy nie uczyni tego po twojemu.

Szczęśliwe, długotrwałe pożycie jest rezultatem zrozumienia omawianej prawidłowości i uświadomienia sobie tego, czego tak naprawdę oczekują od miłości kobiety. Mężczyźni zawsze byli, i wciąż powinni być, bardziej dominującą płcią. Nie dlatego, że mamy większą zdolność fizyczną, ale dlatego, że na pewnym podstawowym poziomie psychiki zdajemy sobie sprawę z faktu, że kobiece uczucie jest oparte o naszą zdolność do zachowania go w obliczu hipergamii. Z wielu powodów żeńska natura determinuje, kogo pokocha dziewczyna, a kogo nie, w zależności od potencjalnych okazji i szans na przyciągnięcie mężczyzn.

Mężczyzna racjonalny

Czy jesteś wystarczająco pewny siebie, żeby jak prawdziwy mężczyzna przyjąć odtrącenie na klatę, uśmiechnąć się nonszalancko i wrócić po więcej?
Czy może uciekniesz, odcinając się od reszty świata za wygodnym buforem?
Przekonaj się!