Na chwilę obecną występuje aż 41 rodzajów antykoncepcji dostępnych dla kobiet, a jedynie 2 dla mężczyzn – wazektomia i prezerwatywa. Twoją jedyną linią obrony przed jej „wyborem” jest cienka warstwa lateksu, która oddziela cię od dożywotnich relacji z drugą osobą.

Zawsze się zabezpieczaj. Znam zbyt wiele historii, w których facet ufał bezgranicznie swojej dziewczynie, myślał, że jest na pigułce i nie chce mieć dzieci, po czym został zaskoczonym, nieprzygotowanym ojcem dziewięć miesięcy po „wpadce”. Jedyną wpadką, którą zaliczył, było lekceważenie ryzyka. Co więcej – potrafię dowieść, że faceci w długich związkach powinni szczególnie mieć się na baczności.

Nieoczekiwana ciąża w dzisiejszych czasach stała się naprawdę niezłym interesem. Zarówno dla wykształconych, jak i niewykształconych dziewczyn bez perspektyw „nieplanowana” ciąża może okazać się strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza gdy prawo i zasady współżycia społecznego stoją po jej stronie. Takie kobiety określam mianem „zawodowych matek”. Kiedy bawiłem w Reno, poznałem gościa, który poślubił matkę trójki dzieci z historią dwóch rozpadłych małżeństw i ostatecznie został ojcem czwartego. Jego żona była zawodową matką.

(…)

Wybacz mi dokładanie do pieca, ale uważam, że nie ma przypadkowych matek. Weź pod uwagę okresy płodności oraz fakt, że wymagałoby to naprawdę dużej niedbałości ze strony kobiety, żeby przypadkowo pominąć kilka pigułek z rzędu i „niechcący” zajść w ciążę. Można powiedzieć, że para uprawiająca miłość bez zabezpieczeń jest do pewnego stopnia pewna, że kobieta nie pocznie dziecka, jeśli pominie kilka tabletek. Podkreślam raz jeszcze, moim zdaniem zajście w ciążę wymaga sporego wysiłku, nawet bez żadnych zabezpieczeń. Moja córka poczęła się dopiero po czterech miesiącach starań.

Właśnie dlatego wyśmiewam wymówki o rzekomej „wpadce”, które coraz częściej słyszy się w dzisiejszych czasach. Jeżeli kobieta chce zajść w ciążę, może uczynić to bezkarnie i wykręcić się wymówką o „wpadce”. To właśnie facet jest idiotą, który nie złożył zabezpieczenia i nie wziął odpowiedzialności w swoje ręce, nawet jeśli wierzył, że jego partnerka była pod wpływem środków hormonalnych. Niezależnie od przyczyn, to mężczyzna jest skazany, zarówno finansowo, jak i społecznie, niezależnie od tego, czy „wpadka” była celowa.