Jak zdyskwalifikować rywala w najprostszy sposób? Zakwestionuj jego seksualność. Mówiąc dosadniej – podważ jego zdolność do reprodukcji.

W przypadku konfrontacji z rywalem o lepszej pozycji podświadomą, wrodzoną reakcją każdej osoby będzie zdyskwalifikowanie swojego konkurenta w możliwie jak najpewniejszy sposób. Wśród zwierząt najczęściej przybiera to formę tańca zalotnego lub otwartej wrogości. Wprawdzie to samo można powiedzieć o istotach ludzkich, jednak nasz naturalny instynkt społeczny wymaga, żeby dokonać tego, zachowując takt.

Zdania: „Patrz na tę laskę, musi być dziwką, żeby tak się ubierać i zachowywać” oraz „Racja, ten koleś świetnie wygląda, ale najprawdopodobniej jest pedałem” są przykładami typowych społecznych mechanizmów obronnych, z których ludzie korzystają, żeby zdyskredytować konkurencję. Jak zdyskwalifikować rywala w najprostszy sposób? Zakwestionuj jego seksualność. Mówiąc dosadniej – podważ jego zdolność do reprodukcji.

Większość mężczyzn (zarówno alfa, jak i beta) stosuje podobną strategię w celu zdyskredytowania przeciwnika, jednak różnica w sposobie działania samców beta leży u podstaw ich metodologii, która wynika z potrzeby dostosowania się do kobiecych standardów. W gruncie rzeczy słabe męskie jednostki stosują damskie sposoby dyskwalifikacji. Faceci powołujący się na swoje podobieństwo do płci żeńskiej mają nadzieję, że zwiększą swoje szanse, gdy kobiety będą mogły się z nimi utożsamić. Rywal nie musi być gejem, ale musi wydawać się gorszy od bety pod kątem zdolności do utożsamienia się z dziewczyną, której każdy z nich pożąda.

Rywale alfy mają o tyle łatwiej, że grunt pod ich działanie został przygotowany przez żeńskie konwencje społeczne – wystarczy, że zasieją ziarno. Co więcej, alfy mają w zwyczaju zachowywać się w sztampowy, męski sposób, co pozycjonuje ich jako zupełne przeciwieństwo bety. Ten fakt jest wodą na młyn dla fałszu, w którym żyje głupek. Beta wierzy, że typ twardego macho wcale nie pociąga kobiet, że pragną one miłych i troskliwych osobników, a w szczególności dobrych słuchaczy. Naturalnie więc będzie starał się wzmocnić swoją odmienność.

Cytat z rozdziału „Gra” z książki Rollo Tomassiego „Mężczyzna racjonalny”

Mężczyzna racjonalny

Czy jesteś wystarczająco pewny siebie, żeby jak prawdziwy mężczyzna przyjąć odtrącenie na klatę, uśmiechnąć się nonszalancko i wrócić po więcej?
Czy może uciekniesz, odcinając się od reszty świata za wygodnym buforem?
Przekonaj się!