Siła, Odwaga, Mistrzostwo i Honor

Oto praktyczne cnoty mężczyzn, którzy muszą na sobie polegać w najgorszych okolicznościach. Siła, Odwaga, Mistrzostwo i Honor są prostymi, użytecznymi cnotami. Charakteryzują one tych mężczyzn, którzy zawsze odpowiadają przed swymi braćmi, niezależnie od tego, czy są oni dobrzy, czy też brak im skrupułów. Te oto taktyczne cnoty wiodą męskość do triumfu. Są one amoralne, ale nie niemoralne. Taktyczne cnoty są obojętne na abstrakcyjne pytania o uniwersalną prawdę lub fałsz. To, co jest prawdziwe, zwycięża, to, co jest błędne, przegrywa, ponieważ porażka to śmierć i koniec wszystkiego, co ma znaczenie.

Siła, Odwaga, Mistrzostwo i Honor są cnotami, które chronią nasze peryferia; to cnoty, które mogą nas ocalić. Są tym, czego potrzebują mężczyźni, żeby zadbać o swój interes, jak również tym, co należy rozwijać, żeby zrealizować swoje potrzeby. To cnoty zarówno obrońcy jak i napastnika. Siła, Odwaga, Mistrzostwo i Honor nie należą do żadnego boga, chociaż wielu rości sobie do nich prawo. O cokolwiek mężczyźni by nie walczyli, muszą od siebie wymagać tych cnót, jeśli pragną odnieść zwycięstwo.

Siła, Odwaga, Mistrzostwo i Honor są cnotami samców alfa tego świata. To one podstawą męskości, ponieważ bez nich, żadna „wyższa” cnota nie może się urzeczywistnić. Potrzebujesz być żywym, aby pozwolić sobie na uprawianie filozofii. Możesz dodać coś do tych cnót i nakreślić zasady oraz kodeksy moralne, którym będą podlegać, jednak jeśli usuniesz je wszystkie z równania, nie tylko zrezygnujesz z wartości właściwych mężczyznom, ale porzucisz także fundamenty, na których stoi cywilizacja.