Większość facetów zaangażuje się w przyjaźń z dziewczyną, gdy uosabia ona atrakcyjność fizyczną. Zazwyczaj relacja będzie podtrzymywana wyłącznie jego staraniami. Jestem pewny, że niejeden w tym miejscu zacznie bronić się kartą pt. Nie w moim przypadku, próbując zrobić z siebie jedno wielkie odstępstwo od zasady. Na to odpowiem, że nawet jeśli stanowisz wyjątek, nie ma to żadnego znaczenia, ponieważ przyjaźń między obojgiem płci, ze swojej natury, zawsze będzie ograniczona względami seksualności. Jeśli kolegujesz się z kobietą bez cienia faktycznego zainteresowania seksualnego, to przyszły intymny związek z inną dziewczyną wpłynie na głębię tej relacji.

Mężczyźni bardzo chętnie i cierpliwie znoszą kobiece karygodne zachowania, które w przypadku ich kolegów skończyłyby się „farbą z nosa”

Nawet najlepsze, najbardziej aseksualne, platoniczne przyjaźnie damsko-męskie podlegają ciągłym ograniczeniom ze względu na płeć. Założę się, że byłbyś zazdrosny i węszyłbyś podstęp, gdyby twoja partnerka dobrze spędzała czas ze swoim kolegą. Jest to po prostu przykład, w którym kobieta poświęca chwile innemu samcowi, który przecież nie jest tobą. W takich okolicznościach zawsze będziesz zastanawiał się, dlaczego twoja dziewczyna czuje chęć spędzania czasu z innym facetem, zamiast poświęcać go tobie.

Miej zawsze na uwadze, że kobiety traktują przyjaźń w obrębie własnej płci jako szablon do nawiązywania podobnych relacji z mężczyznami. Co więcej, taki model stosują również mężczyźni. Tylko nieliczni faceci mają na tyle cierpliwości, żeby ogarnąć charakter więzi między dziewczynami, dlatego większość obiera najłatwiejszą drogę, zgodną z narracją równości płci: Skoro wszyscy jesteśmy tacy sami, to moi kumple w zasadzie nie różnią się od koleżanek.
Powyższemu zaprzeczy każdy facet, który doświadczył istnie piekielnego przywileju bycia „przyjacielem na telefon” z kobietą. Płeć żeńska ma zupełnie inne spojrzenie na zażyłość relacji niż mężczyźni. Ze względu na wrodzony solipsyzm, panie spodziewają się, że ich przyjaźń z płcią przeciwną będzie wpisywała się w podobny schemat, jak ich relacje z przyjaciółkami.

Strzeż się gości posiadających zbyt wiele koleżanek, […] większość kobiet wystrzega się takich facetów, ponieważ rodzi to wątpliwości co do ich zdolności do zadawania się z innymi samcami i bycia prawdziwym mężczyzną.

A z jakiego powodu kobiety miałyby nie oczekiwać szablonowego zachowania po mężczyznach? W obecnym feminocentrycznym świecie panie mają wszelkie podstawy, żeby spodziewać się zmiany nastawienia pod ich ramę przez facetów. Mężczyźni bardzo chętnie i cierpliwie znoszą kobiece karygodne zachowania, które w przypadku ich kolegów skończyłyby się „farbą z nosa”. Skoro przesłanki utrzymania znajomości są z reguły stawiane przez żeńską ramę, kobiety nawet nie rozważyłyby porzucenia własnych wyobrażeń o przyjaźni, żeby lepiej dopasować się do męskiej perspektywy.

Wyrzuć z głowy wszystkie iluzje, szczególnie te, w których wydaje ci się, że jesteś kobiecym przyjacielem. Jest tylko próżnia między oszustwem, że twoje relacje z dziewczyną są na tej samej stopie, co z kumplami a faktem, że kobieta, nawiązując bliską relację z innym mężczyzną, potraktuje cię, jak niechciane zobowiązanie. W chwili wejścia do związku kobieta odstawi cię na bok. Zrobiłbyś to samo na jej miejscu.

Mężczyzna racjonalny

Czy jesteś wystarczająco pewny siebie, żeby jak prawdziwy mężczyzna przyjąć odtrącenie na klatę, uśmiechnąć się nonszalancko i wrócić po więcej?
Czy może uciekniesz, odcinając się od reszty świata za wygodnym buforem?
Przekonaj się!