Nazywam się Maciej Wójcik i części z Was jestem znany jako Społeczny Rzecznik Praw Mężczyzn. Od dziś tworzę swojego bloga pod domeną Czerwonej Pigułki! Przeczytaj, kim jestem.

Nazywam się Maciej Wójcik i części z Was jestem znany jako Społeczny Rzecznik Praw Mężczyzn. Zdecydowałem się publikować na blogu właśnie tutaj, ze względu na doborowe towarzystwo (serdecznie pozdrawiam sprzymierzeńców!) i pragnąc kontynuować dobrą passę, z jaką wszedłem w Nowy Rok.

Plan na ubiegły, 2018 rok, zakładał pozyskanie minimum tysiąca fanów strony na Facebooku. Udało się przekroczyć go o 11% oraz pozyskać od darczyńców środki wystarczające na swobodne działanie, w tym organizację manifestacji w sprawie odwołania pani dr Sylwii Spurek ze stanowiska Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich do spraw Równego Traktowania, organizację zebrania założycielskiego stowarzyszenia Ruch na rzecz Rzeczywistego Równouprawnienia, a także jego rejestrację.

Nowy rok, nowe wyzwania

Nowy rok rozpocząłem burząc z impetem tamę bojkotu medialnego. Rok zaczął się od propozycji wywiadu dla portalu Wirtualna Polska, z którą wystąpiła dziennikarka tego portalu, Magdalena Raducha. Mimo próby zdyskredytowania mnie już w samym tytule („Samozwańczy Rzecznik”) i przedstawienia odpowiedzi pani Sylwii Spurek (w części zresztą mijających się z prawdą), komentarze były w zdecydowanej większości bardzo dla mnie przychylne. Przełożyło się to na nowe polubienia, wpłaty oraz zainteresowanie kolejnego medium — portalu natemat.pl.

Tym razem dostałem całkowitą swobodę wypowiedzi i właściwie wszystko, co chciałem przekazać, ukazało się w gotowym materiale. Po raz pierwszy niezmanipulowany przekaz ukazano szerszej grupie odbiorców, niekoniecznie przychylnych i niekoniecznie zgadzających się z moim punktem widzenia. Reakcje były jednak zdecydowanie pozytywne.

Coraz więcej ludzi dostrzega fałsz w oficjalnej narracji. Coraz więcej osób widzi, że zjawisko dyskryminacji mężczyzn istnieje i że problemy mężczyzn są pomijane przez mainstreamowe media. Niektórym tezom — na przykład o nierównym wieku emerytalnym, czy o braku kar za fałszywe oskarżenia — nie sposób zaprzeczyć.

W styczniu media pisały o mnie jeszcze dwa razy: ponownie Wirtualna Polska, która opublikowała mój komentarz do ustawy „mama 4+”, oraz papierowe wydanie tygodnika „NIE” nr 4 (1479) z 25 stycznia 2019, w którym w dziale „Przypadkowe społeczeństwo” opublikowano wywiad Łukasza Piotrowicza ze mną.

Wzrost popularności

Wszystko to sprawiło, że w styczniu osiągnąłem 50%-wy wzrost liczby fanów strony i podwoiłem liczbę kont śledzących moje konto na Twitterze.

Luty zaczyna się równie dobrze — od uruchomienia nowego bloga pod szyldem wydawnictwa Czerwona Pigułka oraz od podjęcia działań już typowo politycznych w realnym świecie. Na przykład zgłoszenia do warszawskiego Ratusza manifestacji w sprawie odwołania Sylwii Spurek.

Nie zaniedbuję spraw bieżących. Reaguję na wydarzenia (na przykład na powstanie Funduszu Sprawiedliwości czy utworzenie nowej partii przez Roberta Biedronia — poświęcę im osobne wpisy). Staram się też reagować na sprawy zgłaszane przez czytelników.

Zatem, raz jeszcze: serdecznie witam na blogu i zapraszam do śledzenia kolejnych wpisów. 🙂

Wasz SRPM, Maciej Wójcik